10 ważnych zalet domów szkieletowych

PRZYJAZNY DOM

Domy szkieletowe charakteryzują się wyjątkowym mikroklimatem wnętrza. Tak jest, ponieważ drewno, jako materiał naturalny, ma doskonałą zdolność do samodzielnej regulacji poziomu wilgotności. W tych krajach, gdzie budownictwo z zastosowaniem drewna jest mocno rozpropagowane, statystyczny użytkownik takich domów żyje nawet do kilkunastu lat dłużej.

TECHNOLOGIA "SUCHA"

Budowa konstrukcji domu szkieletowego polega na montażu elementów z drewna, które łączy się za pomocą metalowych łączników i gwoździ. Dzięki temu nie są potrzebne przerwy technologiczne, związane z pracami mokrymi (takimi jak betonowanie, szpachlowanie, tynkowanie , wylewki posadzek). To bardzo skraca czas budowy.

ENERGOOSZCZĘDNOŚĆ

Niskie koszty ogrzewania domu szkieletowego wynikają z jego bardzo dobrej izolacyjności termicznej. Jest to trudne do uzyskania podobnym kosztem oraz podobną grubością przegród w innych technologiach.

KRÓTKI CZAS BUDOWY

Budowa domu w technologii szkieletowej trwa około 3-4 miesiące.

NIŻSZE KOSZTY BUDOWY

Budowa domu szkieletowego jest stosunkowo tańsza od budowy domu murowanego o tych samych parametrach, a charakteryzuje się wyższą jakością i precyzją.

MAŁY CIĘŻAR DOMU

Konstrukcja szkieletowa jest lekka, co obniża koszty budowy fundamentu, a co za tym idzie koszty całej inwestycji.

ŁATWA PRZEBUDOWA ORAZ MODERNIZACJA

Dzięki konstrukcji szkieletowej nasz dom możemy łatwo i szybko przebudować, zmodernizować oraz rozbudować. Możliwości te dotyczą zarówno wszelkich napraw, przebudowy ścian czy wymiany lub przebudowy instalacji.

MAŁA GRUBOŚĆ ŚCIAN ZEWNĘTRZNYCH

Domy o konstrukcji szkieletowej charakteryzują się węższymi ścianami zewnętrznymi niż przy konstrukcji murowanej – klient uzyskuje nawet do 10% większą przestrzeń mieszkalną.

DOWOLNA LOKALIZACJA

Domy w technologii szkieletowej nie mają żadnych ograniczeń co do lokalizacji budowy, a nawet znacznie lepiej niż domy murowane sprawdzają się na terenach, gdzie występują szkody górnicze.

BUDOWA RÓWNIEŻ ZIMĄ

Oprócz wykonania fundamentów, dom drewniany nie wymaga żadnych prac mokrych, takich jak betonowanie czy murowanie, które można prowadzić jedynie w temperaturze dodatniej.

Czy chciałbyś porozmawiać ze specjalistą?

Możesz zadzwonić do naszego przedstawiciela lub złożyć zapytanie ofertowe na budowę Waszego wymarzonego domu