Zakup działki budowlanej – praktyczne porady

ZAKUP-DZIAŁKI-BUDOWLANEJ-PRAKTYCZNE-PORADY-MD-DOM

 

Zaczynasz myśleć o budowie własnego domu? Masz już mniej więcej wyobrażenie tego jaki to mógłby być dom. Potrzebujesz dla swojej rodziny załóżmy 150m2 przestrzeni, chcesz garaż na swoje auto i mały ogródek. Masz to poukładane, ale co dalej ? Musisz poszukać działki budowlanej. 

Zakup działki budowlanej stanowi pierwszy krok w kierunku realizacji swoich marzeń o własnym domu.
(więcej…)

Dom szkieletowy – dlaczego warto zbudować dom z drewna?

 

Dom-szkieletowy-dlaczego-warto-zbudować-dom-z-drewna

Nazwa dom szkieletowy ściśle związana jest z konstrukcją tego budynku, którego podstawą jest właśnie drewniany szkielet. W tematyce domów szkieletowych toczy się wiele dyskusji dotyczących ich charakterystyki. Wiele osób zastanawia się, czy ten rodzaj budynku w ogóle sprawdzi się w warunkach atmosferycznych, które panują w Polsce. Sprawdź dlaczego warto wybrać dom szkieletowy mieszkając w Polsce i nie tylko. 

(więcej…)

Dom z drewna pod klucz – charakterystyka i cena

dom-z-drewna-pod-klucz---charakterystyka-i-cena-2

 

Budowa domu to ważny krok, który wymaga starannego przemyślenia wszelkich z dostępnych opcji. Coraz częściej jednak sięgamy po rozwiązania przyjazne środowisku i ekologiczne. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest ekologiczny dom z drewna, który jest bezpieczny dla środowiska oraz jego mieszkańców. Decydując się na zakup domu wykonanego z drewna, warto zapoznać się z kilkoma ważnymi pojęciami. Czym jest dom z drewna pod klucz? A może lepiej wybrać dom z drewna w stanie deweloperskim? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, czy faktycznie jest to dobra opcja dla Ciebie. Podpowiadamy, jakie są koszty związane z wybudowaniem domu z drewna pod klucz.

(więcej…)

EKOLOGICZNY DOM. CZYM JEST BUDOWNICTWO EKOLOGICZNE?

EKOLOGICZNY DOM. CZYM JEST BUDOWNICTWO EKOLOGICZNE?

 

Jak zbudować dom przyjazny środowisku? Jak zbudować ekologiczny dom, który będzie odpowiadał naszym potrzebom, a jednocześnie nie będzie drogi w utrzymaniu? Budowanie domów ekologicznych wymaga przemyślenia już na etapie ich projektowania, a nawet wcześniej. Dowiedz się, jaki powinien być dom ekologiczny, zanim zdecydujesz się na budowę!

(więcej…)

Dom drewniany czy dom murowany ?

dom-drewniany-czy-murowany-md-dom-

 

Wiele osób, nim zdecyduje się na wybudowanie domu, zastanawia się nad materiałami, z których zostanie wzniesiony. Bardzo często pojawia się pytanie: dom drewniany czy dom murowany? W tym artykule zostaną przedstawione cechy domów drewnianych oraz domów murowanych, a także ich właściwości oraz zalety. Rozwiejemy również mit o wyższości domów murowanych nad domami drewnianymi.

(więcej…)

Domy z drewna całoroczne dla rodziny – Czy warto w nich zamieszkać?


Domy-z-drewna-całoroczne-dla-rodziny---czy-warto-w-nich-zamieszkać-MD_DOM

Współczesne budownictwo zaskakuje bogactwem form oraz technologiami używanymi przy budowie nowoczesnych domów. Jednak czasem dobrze jest powrócić do korzeni i skorzystać ze sprawdzonych rozwiązań i zwrócić uwagę na domy z drewna całoroczne. Nie bez powodu bowiem nasi przodkowie upodobali sobie materiał, jakim jest drewno. Z perspektywy czasu wiadomo również, że jest to jeden z najbardziej ekologicznych i przyjaznych dla środowiska materiałów używanych do budowania domów jednorodzinnych i nie tylko. Ponadto jest ono niezwykle plastyczne i wdzięczne w obróbce. Na tym jednak nie kończy się jego lista zalet.

 

(więcej…)