O Nas

Firma M.D. DOM – Domy z drewna zajmuje się kompleksową budową domów w technologii szkieletowej. Nasza firma istnieje na rynku od 2013 roku, jednak usługi które Państwu oferujemy wykonujemy już od roku 2008. Głowna siedziba naszej firmy znajduje się w Wodzisławiu Śląskim, ale obszarem naszego działania jest cała Polska. Nasze odziały znajdziecie Państwo w Wodzisławiu Śląskim i Suwałkach. Aktualnie nasza firma jest w stanie wybudować 50 domów rocznie, natomiast mając na uwadze dynamiczny rozwój, od 2022 r. w planach jest zwiększenie produkcji do 100 domów rocznie.

Ucząc się technologii budownictwa domów szkieletowych, mieliśmy możliwość poznania rozwiązań stosowanych w takich krajach jak: Polska, Stany Zjednoczone, Kanada, Norwegia, Szwecja, Dania, Niemcy, Francja oraz Anglia – gdzie budownictwo szkieletowe jest silnie rozpropagowane i od wielu lat doskonale spełnia oczekiwania użytkowników. Zdobyte tam doświadczenie pozwoliło nam stworzyć produkt, który w 100% sprawdza się w polskich warunkach i klimacie.

Do budowy naszych domów wykorzystujemy drewno iglaste klasy C24, suszone komorowo, czterostronnie strugane oraz zaokrąglone, lite, o wilgotności 16-18%. Jako, że w Polsce wciąż nie ma wystarczającej liczby tartaków, które mogłyby zaopatrywać nasze budowy w najlepszej jakości drewno, budulec bardzo często sprowadzamy spoza granic Polski, z krajów o silnie rozwiniętej technologii szkieletowej. Z tego drewna powstaje cała konstrukcja domu.
Na wykonaną przez nas konstrukcję udzielamy Państwu 30 lat gwarancji!

W M.D. DOM stosujemy tzw. technologię szkieletową ciężką, co oznacza, że rozstaw pomiędzy słupkami wynosi 40-45 cm (w przeciwieństwie do technologii lekkiej, gdzie rozstaw wynosi 60 cm). Dzięki temu, że w budowie szkieletu domu wykorzystujemy w znacznym stopniu drewno gotowa budowla jest stabilna i trwała, co przekłada się na najwyższą jakość całej realizacji.

Domy w konstrukcji szkieletowej drewnianej łatwiej spełniają warunki techniczne stawiane przez ustawodawcę niż domy w jakiejkolwiek innej konstrukcji. Nasze płyty fundamentowe są o 50% lepsze niż restrykcyjne normy techniczne, ściany zewnętrzne o grubości 37,5cm są o 25% lepsze. Klientom, którzy potrzebują dom, ale nie mają wystarczających zasobów finansowych aby sięgnąć po nasze standardowe rozwiązania możemy zaproponować przegrody z zredukowaną ilością izolacji, które nadal będą spełniać normy.

Ściany szkieletowe są typowo cieńsze od ścian murowanych. Dzięki temu MD DOM może wybudować klientowi zakładany metraż użytkowy w mniejszym obrysie budynku. To przekłada się na oszczędność w ogrzewaniu, m2 elewacji, dachu. Łatwiej jest „wcisnąć” dom na działkę.

Budownictwo szkieletowe staje się coraz bardziej uznaną technologią także w Polsce, co z kolei powoduje powstawanie wielu nowych firm budujących tą właśnie technologią. Każda firma budująca, ma swoje własne i sprawdzone rozwiązania, lecz o ich skuteczności najlepiej świadczy trwałość i żywotność wybudowanych domów.

Firma M.D. DOM – Domy z drewna, oferuje Państwu wysokiej jakości usługi, które podpieramy sprawdzonymi materiałami i umiejętnym ich zastosowaniem. Nasze bogate doświadczenie w budowie domów szkieletowych sprawia, że potrafimy zaproponować rozwiązania uszyte na miarę potrzeb każdego Klienta, gwarantując zadowolenie i satysfakcję.