Czym charakteryzują się projekty domów szkieletowych do 100m2?

Czym charakteryzują się projekty domów szkieletowych do 100m2?

Projekty domów szkieletowych są bardzo ciekawą alternatywą dla projektów murowanych. Obecne możliwości projektowania domów szkieletowych są dalece rozwinięte. Technologia oraz dostępne materiały sprawiają, że domy szkieletowe mogą w pełni zastąpić domy murowane jako domy całoroczne. Jeżeli zainwestujemy w odpowiednie rozwiązania oraz ocieplenia, bez problemu możemy korzystać z niego także w porze zimowej. Dom szkieletowy projektowany i budowany przez rzetelną firmę to odpowiednia inwestycja, którą możesz użytkować bez względu na warunki zewnętrzne. Dzięki nowoczesnej technologii budowania domów szkieletowych możesz bez obaw mieszkać w nim przez cały rok ze swoją rodziną.

Jakie projekty domów szkieletowych do 100 m2 warto wybrać? 

Projekty domów szkieletowych do 100 m2 cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony użytkowników ze względu na szybki czas realizacji. Nie ma tutaj więc problemu z długim czasem oczekiwania podczas prac budowlanych, wszystko zostanie wykonane w kilka miesięcy. Podczas wyboru domku szkieletowego o tym metrażu należy zwrócić uwagę na materiał, z którego będzie on wykonany. Drewno to wybór trwały i solidny, dodatkowo przyjazny dla środowiska. Domek szkieletowy to idealna opcja, dla wielu to marzenie. Warto więc je zrealizować w bardzo szybkiej i komfortowej formie. Projekty domów szkieletowych do 100 m2 wykonanych z drewna to również wiele możliwych rozwiązań. Zarówno styl budownictwa, liczba  i rozmieszczenie pomieszczeń w środku, a nawet rodzaj dachu może być dokładnie taki, jakiego potrzebujesz. Warto dostosować projekt jak najlepiej do potrzeb mieszkańców oraz oczekiwanych rezultatów. 

Projekty domów szkieletowych parterowych do 100m2

Projekty domów szkieletowych parterowych do 100m2 to wiele różnych ciekawych możliwości realizacji swojego wymarzonego domu. Wybór tego typu projektów jest obecnie bardzo popularny pośród klasycznej rodziny (np. małżeństwo z dwójką dziecki) . Dzieje się tak, ponieważ bardzo często taka rodzina przeprowadza się z mieszkania 40-60m2, gdzie czuli, że tego miejsca jest za mało. W domu szkieletowym do 100m2 taka rodzina ma dużo więcej miejsca, czuje się komfortowo lecz nie ma poczucia zbyt dużej przestrzeni. Projekty domów szkieletowych parterowych do 100m2 są o tyle zróżnicowane, aby jak najlepiej wpasować się w oczekiwania inwestorów, ale także plany zabudowy działki. Stąd też znajdziesz tutaj funkcjonalne domki szkieletowe parterowe, które będą zapewniały zarówno dużo miejsca jak i również konieczną funkcjonalność.

Koszty budowy tego typu domów z drewna będą zależne od wielu kwestii, takich jak między innymi:

  • wybrany przez nas projekt domu szkieletowego, 
  • wybór producenta domów szkieletowych, 
  • kwestia posiadania bądź kupna działki budowlanej. 
  • materiały wykończeniowe,
  • Dodatkowym czynnikiem wpływające na ostateczną cenę budowy domu szkieletowego to stopień wykończenia tj. stan deweloperski, stan zamknięty lub stan otwarty. Wybór stopnia zaawansowania budowy zależy od inwestora. 
  • realizacja i inne nieplanowane koszty.

Choć budżet przeznaczony na budowę domu nie jest najczęściej priorytetem, warto pamiętać, że w dalszej części ma on dla nas duże znaczenie. Jednak warto zainwestować w sprawdzone rozwiązania, dzięki czemu będziemy mieli pewność dobrej jakości wykonania.

Projekty domów szkieletowych

Projekt domu szkieletowego 35m2 to idealne rozwiązania na działki letniskowe 

Projekt domu szkieletowego 35m2 zakłada budowę małego drewnianego domku wprost idealne go do postawienia zarówno na działce budowlanej jak i ogrodowej. Dodatkowo zakup tego typu domku nie spowoduje znacznego obciążenia finansowego. Są to bowiem najkorzystniejsze oferty, które z pewnością zachwycą swoim standardem i jakością wykonania. To odpowiednie miejsce, w którym zarówno schronisz się jak i przenocujesz na letniskowej działce i nie tylko. 

Budowa domów w technologii szkieletowej 

Budowa tradycyjnych domów wynosi około 2 lat. Tyle czasu pochłania postawienie domu tylko do stanu deweloperskiego, jednak czas ten może ulec wydłużeniu ze względu na różne nieprzewidziane sytuacje i nie tylko. Dlatego też wielu inwestorów decyduje się na postawienie domu w technologii szkieletowej, dzięki czemu ich konstrukcja opiera się na gotowych rozwiązaniach transportowanych w szybki i bezpieczny sposób na plac budowy. Dzięki czemu znacznemu skróceniu ulega czas budowy. Zamiast czekać kilka lat, możliwe jest postawienie domu w 3 miesiące. Dodatkowo warunki atmosferyczne nie mają większego wpływu na poszczególne etapy budowy. Więcej na temat budowania domów z drewna w technologii szkieletowej można przeczytaj tutaj.

Podziel się tym postem:

Sprawdź więcej artykułów

Mity o domach szkieletowych

Dom szkieletowy staje się coraz częściej wyborem inwestorów, którzy chcą mieć ekologiczny i nowoczesny dom. Jednak wokół domów szkieletowych przez lata ich obecności na rynku

dom zeroenergetyczny mddom domy szkieletowe

Zeroenergetyczny dom szkieletowy

Dom szkieletowy sam z siebie jest nowoczesny, energooszczędny i ekologiczny ale może być on również całkowicie zeroenergetyczny. Taki dom jest tańszy w utrzymaniu nie tylko