Czym-są-domy-kanadyjskie-MD-DOM

Czym są domy kanadyjskie ?

Czym-są-domy-kanadyjskie-MD-DOM

 

Czy wiesz czym właściwie są domy kanadyjskie? Osoby, które zachowawczo podchodzą do planowania przyszłości często wykluczają decyzję o budowie domu ze względu na ogrom formalności, konieczność znajomości sztuki budowlanej, przepisów prawa oraz długi czas oczekiwania na realizację projektu. O kosztach nawet nie wspominając. Czy budowa domu i życie w komfortowych warunkach bez wieloletniego, uciążliwego procesu budowy są możliwe? Czy istnieje alternatywna droga do szybkiej budowy własnego domu ?

Domy kanadyjskie – czym są oraz dlaczego warto rozważyć budowę domu kanadyjskiego?

Domy kanadyjskie to nic innego jak domy, powstające przy użyciu elementów drewnianych. Domy o konstrukcji, wykonanej ze szkieletu drewnianego cechuje niezwykła trwałość oraz szybkość wykonania. Technologia budowy domów kanadyjskich, oparta o płytę fundamentową oraz drewniane belki najwyższej jakości umożliwia szybką realizację przedsięwzięcia. Domy kanadyjskie, czyli tworzone w technologii szkieletu drewnianego powstają, w zależności od powierzchni zabudowy w czasie od dwóch do czterech miesięcy do standardu deweloperskiego. Najwyższa jakość twardego drewna, odpowiednie procedury, związane z suszeniem oraz obróbką w nowoczesnym parku maszynowym umożliwiają stworzenie domu kanadyjskiego odpornego na uszkodzenia oraz wpływ warunków atmosferycznych. 

Dom kanadyjski – popularność na zachodzie i w Polsce

Od bardzo dawna domy kanadyjskie cieszą się ogromną popularnością w Kanadzie oraz w Stanach Zjednoczonych. W tamtejszej rzeczywistości jest to praktycznie jedyna metoda tworzenia budynków mieszkalnych jednorodzinnych, często również wielorodzinnych. 

Wysokiej klasy, trwałe drewniane budynki mieszkalne powstają w oparciu o szkielet drewniany z odpowiednich na ten cel gatunków drewna, ścinanych i suszonych z uwzględnieniem wymaganych procedur. Dom kanadyjski to trwała nieruchomość, której zainteresowanie wzrasta nie tylko za oceanem, ale również w Europie.

 Od wielu lat cenione w Skandynawii domy kanadyjskie-szkieletowe w ostatnich latach zyskały dużą popularność w Polsce. Boom budowlany, wzrost świadomości zamieszkiwania w godnych warunkach budownictwa jednorodzinnego, a także atrakcyjne ceny jakie proponuje producent za gotowe domki kanadyjskie, sprawiają, że przeciętny Kowalski może pozwolić sobie na zamieszkanie w swoim wymarzonym domu. 

Koszt wybudowania domu kanadyjskiego o rozsądnym metrażu staje się porównywalny z ceną zakupu mieszkania nowego, uzyskanego w standardzie deweloperskim. Jeżeli porówna on koszt utrzymania budynku z cenami comiesięcznych opłat czynszowych może okazać się, że inwestycja nie tylko zapewni wygodne, ekologiczne życie, ale pozwoli ograniczyć wydatki w dłuższym okresie czasu. 

W Stanach Zjednoczonych oraz w Kanadzie buduje się całe osiedla oraz wielokondygnacyjne budynki w technologi drewnianej. Technologia domów kanadyjskich staje się coraz popularniejsza również w Polsce.

źródło zdjęć:
www.costar.com/article/239830573/housing-production-strategy-shifts-toward-southern-california’s-coastal-counties
www.dailybreeze.com/2017/09/23/construction-workers-in-california-among-highest-paid-in-the-nation/

 

Zalety domów kanadyjskich-czy na pewno warto?

W porównaniu z domem, tworzonym w oparciu o technologię tradycyjną, domy kanadyjskie cena pozwala zaplanować inwestycję po klucz. W porównaniu może być to aż 20% niższy nakład finansowy oraz znaczna oszczędność czasu. Podstawowymi zaletami domków kanadyjskich jest:

  • trwałość konstrukcji,
  • antyalergiczne właściwości drewna,
  • nieograniczona możliwość rozbudowy,
  • szybkość realizacji,
  • ogromny wybór projektów.

Domki kanadyjskie całoroczne i letniskowe – szybko i w dobrej cenie

Wśród dostępnych projektów domków kanadyjskich całorocznych mieszkalnych, dostosowanych do realizacji w technologii szkieletowej znajdują się budynki o zróżnicowanej powierzchni użytkowej. Domki kanadyjskie to budynki przestronne, dwukondygnacyjne, odpowiednie do potrzeb dużych rodzin oraz projekty budynków niedużych, doskonale sprawdzających się jako domki kanadyjskie letniskowe, domy dla seniorów oraz osób, które cenią nieduże, przytulne wnętrza. W zależności od potrzeb można dobrać domy kanadyjskie projekty, uwzględniające zróżnicowane wymagania użytkowników. 

Czy gotowy dom kanadyjski można odróżnić od domu budowanego tradycyjnie?

Zrealizowane inwestycje nie odbiegają stylistyką oraz jakością wykonania od budynków, wykonanych w technologii tradycyjnej. Najwyższa jakość zastosowanych materiałów oraz staranne wykonanie gwarantują trwałość budynku, natomiast adaptacja projektów do obowiązujących standardów wykończeniowych z zewnątrz sprawia, że prezentują się doskonale. Domy kanadyjskie niczym nie odbiegają od budynków, zbudowanych tradycyjnie. Wykonywane są kompleksowo, a styl ich wykończenia można dopasować do indywidualnych oczekiwań inwestorów. Poniżej prezentujemy kilka realizacji domów kanadyjskich, których wyglądu nie można odróżnić od zwykłych domów murowanych. 

Jeżeli jesteś zainteresowany naszymi dotychczasowymi realizacjami domów kanadyjskich to zapraszamy na poniższą stronę: REALIZACJE DOMÓW KANADYJSKICH SZKIELETOWYCH

 

 

 

 

Podziel się tym postem:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Sprawdź więcej artykułów

blog

JAK UZYSKAĆ POZWOLENIE NA BUDOWĘ DOMU ?

Posiadasz działkę budowlaną oraz chcesz wybudować dom jednorodzinny? Nie wiesz jednak, jak uzyskać pozwolenie na budowę? Musisz zgromadzić niezbędne dokumenty i pozwolenia, które umożliwią zrealizowanie marzeń

Czym-są-domy-kanadyjskie-MD-DOM
blog

Czym są domy kanadyjskie ?

  Czy wiesz czym właściwie są domy kanadyjskie? Osoby, które zachowawczo podchodzą do planowania przyszłości często wykluczają decyzję o budowie domu ze względu na ogrom

Compare listings

Porównać