dom-z-drewna-pod-klucz---charakterystyka-i-cena-2

Dom z drewna pod klucz – charakterystyka i cena

Budowa domu to ważny krok, który wymaga starannego przemyślenia wszelkich z dostępnych opcji. Coraz częściej jednak sięgamy po rozwiązania przyjazne środowisku i ekologiczne. Dobrym przykładem takiego rozwiązania jest ekologiczny dom z drewna, który jest bezpieczny dla środowiska oraz jego mieszkańców. Decydując się na zakup domu wykonanego z drewna, warto zapoznać się z kilkoma ważnymi pojęciami. Czym jest dom z drewna pod klucz? A może lepiej wybrać dom z drewna w stanie deweloperskim? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, czy faktycznie jest to dobra opcja dla Ciebie. Podpowiadamy, jakie są koszty związane z wybudowaniem domu z drewna pod klucz.

Z tego artykułu dowiesz się:

  1. Co oznacza stan domu pod klucz?
  2. Czym charakteryzuje się stan domu pod klucz?
  3. Czym charakteryzuje się stan deweloperski?
  4. Zdecydować się na STAN DOMU POD KLUCZ czy na STAN DEWELOPERSKI?
  5. Domy z drewna – cena pod klucz

 

Co oznacza stan domu pod klucz?

Stan domu pod klucz oznacza, że obiekt jest już gotowy do tego, by w nim zamieszkać. Często zdarza się również, że jest to już dom, który wewnątrz został nawet umeblowany. Aby się do niego wprowadzić, wystarczy jedynie przenieść swoje rzeczy osobiste i umeblować się według własnego upodobania. Ze względu na stan wykończenia, jest to jednak z reguły nieco droższe, niż w przypadku zakupu domu w stanie deweloperskim. Z drugiej jednak strony jest to najszybsze ze wszystkich możliwych rozwiązań. Dlatego też najczęściej sięgają po nie osoby, którym zależy na czasie. Stan domu pod klucz nie wymaga bowiem dopełnienia żadnych obowiązków, które wynikałyby z konieczności przeprowadzenia remontu lub wykończenia mieszkania.

Czym charakteryzuje się stan domu pod klucz?

Terminem “dom z drewna pod klucz” określa się obiekty mieszkaniowe, które zostały w środku całkowicie wykończone. Oznacza to, że posiadają one wykończone pokoje, sypialniem łazienki oraz wszystkie ciągi komunikacyjne. Przy pracach wykończeniowych oraz urządzaniu wnętrz najczęściej zatrudniani są fachowy – osoby, które znają się na doskonałym wykończeniu wnętrz. Z tego też względu urzekają one swoim wyglądem. Największą zaletą domu z drewna pod klucz jest jednak to, że można się do nich wprowadzić – i to od razu, bez konieczności zwlekania z tym tak, jak w przypadku obiektów w stanie deweloperskim.

Czym charakteryzuje się stan deweloperski?

Z reguły pojęcie stanu deweloperskiego jest używane w odniesieniu do kolejnego etapu budowy, który poprzedza podjęcie prac, mających na celu wykończenie pomieszczeń

W tym kontekście odnosi się więc on do określenia stopnia ukończenia prac lub wykończenia budynku. Warto również zaznaczyć, że każdy deweloper może posiadać zupełnie różne standardy, które nie zawsze muszą być jednoznaczne z tym, że mieszkanie lub dom zostały wewnątrz ukończone. Dlatego rozważając opcję zakupu domu z drewna od dewelopera, warto przyjrzeć się dokładnie warunkom, które dotyczą specyfiki oraz stopnia wykończenia. 

Dla zyskania pewności, że dom zostanie oddany do użytku właśnie w takim, a nie innym stanie warto uwzględnić wszelkie szczegóły w umowie. Należy również wspomnieć, że stan deweloperski obiektu mieszkalnego nie oznacza, iż jest on gotowy do tego, by w nim zamieszkać.

Stan pod klucz a stan deweloperski – na co się zdecydować ?

Obydwa pojęcia, choć sobie bliskie, nie mają jednak ze sobą zbyt wiele wspólnego. Różnice pomiędzy stanem domu pod klucz a stanem deweloperskim polegają na tym, że:

  • Stan pod klucz, to stan w którym wszystkie pomieszczenie zastały wykończone – w stanie deweloperskim może brakować położonych podłóg oraz innych elementów (np. położonych płytek podłogowych);
  • W stanie pod klucz mamy do czynienia ze ścianami, które zostały już pomalowane lub wykafelkowane – w obiektach w stanie deweloperskim są one wykończone płytami kartonowo-gipsowymi lub tynkiem;
  • W stanie deweloperskim instalacje elektryczne nie posiadają zakończeń w postaci  oprawek na żarówki, włączników itp. – posiadają je jednak domy w stanie pod klucz;
  • W budynkach w stanie deweloperskim nie występują grzejniki, czy piec. Warto o ten element dopytać producenta domów drewnianych , ponieważ zdarza się, że w ramach zawartej pomiędzy stronami umowy, zostają one dodane.

Domy z drewna pod klucz cena 

Biorąc pod uwagę wszystkie te różnice – nie można się dziwić, że cena domu kanadyjskiego lub inaczej  domu z drewna pod klucz, będzie wyższa od ceny tego samego domu, ale  w stanie deweloperskim. 

W przypadku kiedy bierzemy pod wycenę domy z drewna pod klucz cena wynika z tego, iż jest to usługa Premium. Skierowana jest ona również do określonego typu klienta – osoby, która nie ma czasu lub nie chce zająć się wykończeniem domu na własną rękę, bądź potrzebuje domu, by wprowadzić się do niego w trybie natychmiastowym. Dlatego jeżeli klient ma tego typu określone potrzeby warto rozważyć szybką realizację domu z drewna całorocznego.

W dzisiejszych czasach bardzo trudno jest wynająć zaufaną ekipę remontową, która w dodatku będzie miała wolny termin w dogodnym dla nas czasie. 

Jeżeli zdecydujesz się na budowę domu drewnianego pod klucz, masz gwarancję wykonania wykończenia domu na czas, dodatkowo przez wykwalifikowaną ekipę fachowców oraz w przyzwoitej cenie.

Dom z drewna pod klucz cena a koszt wykończenia na własną rękę

Na samym końcu warto również wspomnieć o tym, co w przypadku obu stanów zawiera cena końcowa. 

W przypadku dom z drewna pod klucz cena obiektu zostaje wzbogacona m.in. o: 

– koszty robocizny związane z pracami wykończeniowymi, 

-koszt zakupu materiałów 

– oraz marżę dewelopera. 

Z drugiej jednak strony – biorąc pod uwagę czas oraz nakład pracy, które trzeba byłoby włożyć w wykończenie domu – dużo można na tym zaoszczędzić.
Jeżeli zakupisz nieruchomość od producenta domów z drewna w stanie pod klucz, pozwoli Ci to zaoszczędzić wiele nerwów. Warto również spojrzeć na to, że chcąc wykończyć dom na własną rękę, musiałbyś zapłacić znacznie więcej za materiały, ponieważ deweloper przy składaniu zamówień hurtowych, ma bowiem dostęp do znacznie niższych cen, co w efekcie końcowym daje pewną równowagę cenową pomiędzy dodatkową opłatą za wykończenie domu z drewna pod klucz, a wykończeniem domu we własnym zakresie ze stanu deweloperskiego. 

Podziel się tym postem:

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Sprawdź więcej artykułów

blog

JAK UZYSKAĆ POZWOLENIE NA BUDOWĘ DOMU ?

Posiadasz działkę budowlaną oraz chcesz wybudować dom jednorodzinny? Nie wiesz jednak, jak uzyskać pozwolenie na budowę? Musisz zgromadzić niezbędne dokumenty i pozwolenia, które umożliwią zrealizowanie marzeń

Czym-są-domy-kanadyjskie-MD-DOM
blog

Czym są domy kanadyjskie ?

  Czy wiesz czym właściwie są domy kanadyjskie? Osoby, które zachowawczo podchodzą do planowania przyszłości często wykluczają decyzję o budowie domu ze względu na ogrom

Compare listings

Porównać