Wentylacja mechaniczna w domach szkieletowych

Domy szkieletowe to ciekawe i dobre rozwiązanie dla każdego, kto szuka zoptymalizowanego finansowo rozwiązania mieszkaniowego. Jednak mało kto ma świadomość, że prócz dobrego ogrzewania tego typu domów istotna jest również wentylacja mechaniczna. Prawidłowo wykonana pomaga nie tylko zwiększyć komfort w codzienności użytkowania domu szkieletowego, ale również sprawia, że warunki życia w takim domu są dużo zdrowsze. Zatem czym jest wentylacja mechaniczna i jakie ma zalety?

WENTYLACJA MECHANICZNA W DOMU SZKIELETOWYM I JEJ FUNKCJA
Każdy obiekt, w tym również dom szkieletowy wymaga zastosowania takiego rozwiązania, które zagwarantuje skuteczną wymianę powietrza. Dzięki niemu z wnętrza domu będzie można usunąć powietrze z zanieczyszczeniami związanymi chociażby z naturalnym codziennym użytkowaniem domu szkieletowego. Jednocześnie w tym samym czasie wentylacja mechaniczna zapewni pobieranie i filtrowanie powietrza z zewnątrz gwarantując zdrowe warunki mieszkania tak wyposażonym domu każdego dnia. Wpłynie to na komfort jego użytkowania, zdrowe warunki, w których będziemy mieszkali, ale również większą szansę na redukcję patogenów i występowania infekcji. Nie bez znaczenia jest również prawidłowe dotlenienie wszystkich użytkowników domu, w tym osób, które są dla nas najważniejsze, czyli naszej rodziny. To główna funkcja wentylacji mechanicznej, która znakomicie sprawdzi się w domu szkieletowym oraz innych budynkach mieszkalnych.

System mechanicznej wentylacji składa się z kilku elementów dystrybuujących powietrze oraz centrali wentylacyjnej, czyli rekuperatora. To właśnie w niej znaleźć można wymiennik ciepła, który posiada funkcję pobierania energii zawartej w powietrzu z wnętrza domu i wyprowadzanym poza budynek przekazując je do powietrza zasysanego z zewnątrz. To niezwykle proste i skuteczne rozwiązanie jest najczęściej rekomendowane i wybieranie dla potrzeb domów szkieletowych, ponieważ pomaga w oszczędzaniu kosztów i redukcji zużycia mediów.

OSZCZĘDNOŚĆ ENERGII
Ten rodzaj technologii wydaje się jednym z najcelniejszych układów wietrzenia domu szkieletowego czyniąc go jednocześnie maksymalnie energooszczędnym. Powód jest stosunkowo prosty. Rekuperacja w tym przypadku gwarantuje bardzo sprawną wymianę powietrza w domu współpracując z filtrami o wysokiej wydajności, które potrafią zatrzymać bakterie, wirusy a także zwykłe zanieczyszczenia. Jednak jedną z czołowych zalet technologii rekuperacyjnej w domu szkieletowym jest funkcja, dzięki której można odzyskiwać ciepło. To pozwala na znaczne obniżenie rachunków za ogrzewanie, a tym samym wspierać środowisko naturalne i dbać o planetę.

Zaleta takich rozwiązań mechanicznej rekuperacji jest możliwość jej pracy bez względu na warunki atmosferyczne. To jest właśnie cecha, która odróżnia rozwiązania natury mechanicznej od tych pracujących grawitacyjnie. Te drugie dobrze działają tylko poniżej pewnej wartości temperatury, natomiast wentylacja mechaniczna działa w sposób skuteczny o każdej porze roku zapewniając dobrą jakość powietrza bez względu na warunki na zewnątrz.

DOBRY WYBÓR
Jeśli zatem jedną z ważnych funkcji nowego domu szkieletowego jest dla inwestora zapewnienie dobrej jakości powietrza w jego wnętrzu i odzyskiwanie ciepła w tym samym czasie to warto rozważyć system wentylacji mechanicznej. Nasze domy, których projekty i realizacje można znaleźć na tej stronie najczęściej oferowane są z takim właśnie rozwiązaniem. Warto zapoznać się ze szczegółami naszej oferty oraz napisać do nas lub zadzwonić aby poznać wszystkie szczegóły. Jesteśmy przekonani, że każdy, kto poszukuje atrakcyjnych projektów domów szkieletowych oraz sprawdzonego wykonawcy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie. Pozostajemy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do kontaktu.

Podziel się tym postem:

Sprawdź więcej artykułów

Mity o domach szkieletowych

Dom szkieletowy staje się coraz częściej wyborem inwestorów, którzy chcą mieć ekologiczny i nowoczesny dom. Jednak wokół domów szkieletowych przez lata ich obecności na rynku

dom zeroenergetyczny mddom domy szkieletowe

Zeroenergetyczny dom szkieletowy

Dom szkieletowy sam z siebie jest nowoczesny, energooszczędny i ekologiczny ale może być on również całkowicie zeroenergetyczny. Taki dom jest tańszy w utrzymaniu nie tylko